Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Mieczkowska: To nie jest budżet naszych marzeń  [wideo]

Prezydent miasta Anna Mieczkowska wraz ze skarbnikiem miasta Jolantą Włodarek oficjalnie złożyły w Biurze Rady Miasta projekt budżetu na rok 2023. Dokument trafi teraz do poszczególnych komisji, a uchwała znajdzie się w porządku obrad listopadowej sesji Rady Miasta.

Zapowiedzi nie są optymistyczne. Jak stwierdziła prezydent miasta: „Czeka nas najtrudniejszy rok od początku istnienia naszego samorządu. Galopująca inflacja, wzrost cen energii, drożyzna i zbyt powolne działania naszego rządu sprawiają, że zebranie wszystkich dochodów i wydatków było tym razem bardzo trudne”.

Aby to zobrazować: inflacja dochodzi już do prawie 18%, wzrost cen energii w przypadku Kołobrzegu to 260%, a wzrost stóp procentowych to 6,75 %. Tak naprawdę wzrastają wszystkie media: gaz, paliwa - a to ma realny wpływ na ceny usług – na przykład komunalnych.

Wydatki zaplanowane zostały w wysokości 397 milionów złotych. Dochody w wysokości 343 milionów. Deficyt to 54 miliony złotych. Tym razem niestety nie można powiedzieć, że jest to deficyt operacyjny, który w trakcie roku będzie się stopniowo zmniejszał. Sytuacja jest niepewna i nikt nie wie jak będzie wyglądał kolejny rok. Prezydent wskazuje tu na brak unijnych środków, które były motorem wielu kołobrzeskich przedsięwzięć i inwestycji.

Założenie przy układaniu budżetu było takie, aby realizować inwestycje już rozpoczęte oraz te o strategicznym znaczeniu dla naszego miasta. Mimo trudnej sytuacji urząd nie zrezygnuje z działań zdrowotnych dedykowanych mieszkańcom. 
Anna Mieczkowska na zakończenie konferencji powiedziała - To nie jest budżet naszych marzeń, ale budżet skrojony na miarę możliwości sytuacji w której znalazły się samorządy.

Więcej w materiale wideo.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama