Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Rada Miasta przegrała w sądzie

Powracamy do sprawy usunięcia przewodniczącego Klubu "Radni Niezależni", Jacka Woźniaka, ze składu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kołobrzeg. Pisaliśmy o tym na naszym portalu (przeczytaj). Rada Miasta głosami Kołobrzeskich Razem i Nowego Kołobrzegu dokonała nowej obsady komisji. Na zmiany w organie kontrolnym zareagował wojewoda zachodniopomorski, który uchylił uchwałę radnych. Radni nie zgodzili się ze stanowiskiem wojewody i skierowali skargę do sądu. Dziś zapadł wyrok w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Szczecinie.

W ustnym uzasadnieniu sąd wskazał, że podjęta uchwała o zmianach w organie, jakim jest komisja rewizyjna była wadliwa i w tym zakresie działanie wojewody było zasadne, a skarga Rady Miasta Kołobrzeg jako bezzasadna została rozstrzygnięta. Czekamy na pełne uzasadnienie sądu, natomiast warto wskazać, że zmiany w komisji zostały dokonane na bazie pewnej sztuczki, polegającej na powołaniu nowego składu tej komisji, choć tak naprawdę chodziło tylko o odwołanie Jacka Woźniaka. Była to kara dla radnego za jego zachowanie na komisji wobec zastępcy prezydenta Ilony Grędas-Wójtowicz. W konsekwencji, Komisja Rewizyjna Rady Miasta nie jest prawidłowo obsadzona, bo nie ma w niej przedstawicieli wszystkich klubów, a to wymóg ustawowy. Większość w radzie twierdziła, że klub odmówił wskazania do pracy w komisji kogokolwiek poza Jackiem Woźniakiem. Tyle, że to nieprawda. Najpierw usunięto Woźniaka z komisji, a potem sprawdzono, czy można go kimś zastąpić. A tymczasem klub nie odmówił, ale pozostali radni nie wyrazili zgody na pracę w komisji. A to zupełnie inna sytuacja. - Rządząca większość, zamiast ograniczać prawa opozycji do patrzenia władzy na ręce, niech lepiej skupi się na poprawie swojej pracy. Niezwłocznie przystąpię do kontroli, którą mam zaplanowaną - komentuje Woźniak.

Wyrok nie jest prawomocny, przysługuje na niego apelacja do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama