Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

"Żeglujemy" w Jedynce

W listopadzie 2022 r. zakończono realizację projektu pod nazwą „Żeglujemy!” prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz wsparcia Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu otrzymała dofinansowanie w wysokości 29 300,00 zł. Szkoła mogła krzewić edukację morską i rozwijać doświadczenie żeglarskie wśród mieszkańców Kołobrzegu i Gminy Kołobrzeg. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Sól jako jedyny w dawnych czasach środek do przechowywania ryb morskich” oraz poznali tradycje zawodu rybaka i pracy na morzu. Warsztaty przeprowadzili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, którzy wykorzystali różne ciekawe rekwizyty, a nawet zbudowali wioskę rybacką. Uczestnicy projektu wzięli udział w 5 dniowych półkoloniach żeglarskich. Bezpieczeństwo i efektywność nauki żeglowania znacznie wzrosła dzięki zaangażowaniu charyzmatycznego instruktora Pana Mariusza Górnisiewicza oraz dzięki zakupionym kamizelkom asekuracyjnym, nowym zestawom masztowym oraz żaglom do łodzi Optymist.

Projekt „Żeglujemy!” objął ponad 120 osób - mieszkańców Kołobrzegu i okolic. Dla wszystkich uczestników udział był bezpłatny.

Beneficjent, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu planuje kontynuację działań w zakresie edukacji morskiej i nauki żeglowania.

Autor :  Daniel Miszke

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama