Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rozwój firm z terenu powiatu wesprze Unia Europejska

Przedsiębiorcy z Budzistowa i Gościna zamierzają rozwinąć swoje działalności gospodarcze. Inwestycje stawiające na nowoczesne technologie wsparte zostaną środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Unijna pomoc trafi do spółek Beneton i Rafa Plandeki. W piątek, 25 listopada 2022 roku członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska złożyła podpis na umowie z pierwszą z wymienionych firm. Drugie porozumienie parafowane zostanie w środę, 30 listopada br.

Inwestycje zakładają zakup specjalistycznych urządzeń. Termin realizacji działań zaplanowano na lata 2022-2023.

Beneton z Budzistowa zdecydował o zautomatyzowaniu produkcji wyrobów z cenionej w Polsce kołobrzeskiej borowiny. Działająca od 2009 roku firma planuje zakup instalacji dwóch zestawów urządzeń do rozdrabniania i konfekcjonowania borowiny oraz wyposażenie laboratorium w aparaturę kontrolującą parametry surowców i produktów. Dzięki temu produkowane będą lecznicze wyroby borowinowe (plastry, pasty). Wdrożenie innowacji to efekt współpracy rozwojowo-badawczej spółki z Politechniką Koszalińską. Koszt inwestycji to blisko 1,8 mln zł. Urząd Marszałkowski będzie partycypował w kosztach przedsięwzięcia i przekaże beneficjentowi unijne wsparcie w wysokości prawie 800 tys. zł.

Rafa Plandeki Dawid Kuks z Gościna zamierza zakupić zgrzewarkę HF oraz automat do mycia plandek. Doposażenie firmy w nowy sprzęt zwiększy wydajność, a także skróci produkcję. Spółka działa od 2000 roku, specjalizuje się w tworzeniu plandek na hale namiotowe, samochody dostawcze czy wywrotki. Na wdrożenie zmian przedsiębiorstwo przeznaczy około 800 tys. zł. Urząd Marszałkowski pokryje z puli unijnej część poniesionych przez spółkę kosztów. Będzie to ponad 350 tys. zł.

Projekty wpisują się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”, działanie 1.8 „Inwestycje przedsiębiorców ramach ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego”.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama