Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

4 lata kadencji Anny Mieczkowskiej [wideo]

Podczas dzisiejszego spotkania prezydent Miasta Anna Mieczkowska podsumowała cztery lata upływającej kadencji. Warto powiedzieć, że po zmianie przepisów kadencja po raz pierwszy trwa 5 lat, a ta dodatkowo została wydłużona i będzie trwała do 30 kwietnia 2024 r.
Co dziś możemy powiedzieć o tych 4 latach pracy? Jak podkreśliła prezydent, rozpoczynała pracę z nastawieniem na to, aby mocno rozwinąć programy społeczne. Aby w wielu sprawach oddać głos mieszkańcom, posiłkować się ich opiniami i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom.

Dlatego też na wśród sukcesów na jednym z pierwszych miejsc pojawia się Kołobrzeska Karta Mieszkańca. Projekt trafił w potrzeby mieszkańców, a liczba posiadaczy kart na dziś to 18.125 osób. Również dużym zainteresowaniem cieszą się działania zdrowotne. Urząd szacuje, że w latach 2019-2021 mogło wziąć w nich udział nawet 5098 mieszkańców. Do tej liczby trzeba doliczyć działania z tego roku (sprawozdania od jednostek świadczących te usługi dopiero spłyną) miasto zakontraktowało 3500 usług.

Ostatnie cztery lata to także rozwój i inwestycje, często również te mniejsze – dla mieszkańców. Łączne wydatki na inwestycje to 158 milionów złotych.
Na to wszystko miasto pozyskało łącznie 45,5 miliona środków zewnętrznych. Do tego możemy doliczyć pozyskane ponad 54 miliony złotych, które fizycznie jeszcze do miasta nie trafiły a będą do nas spływać w latach 2023-24.

Te cztery lata to:
- 26 przebudowanych lub wyremontowanych ulic i dróg.
Wśród nich są: ul. Obrońców Westerplatte, ul. Zwycięzców i Plac 18 Marca, ul. Wschodnia, ul. Rybacka, Ostrobramska, w realizacji: ul. Zdrojowa i ul. Armii Krajowej. Jest także dużo mniejszych, osiedlowych ulic – zgodnie z przyjętą przeze mnie zasadą inwestycji blisko mieszkańców, które mają poprawić jakość życia i najbliższego otoczenia.
- To także stworzonych lub przebudowanych 409 miejsc postojowych dla samochodów.
- Przez ten czas to także przebudowy i nowe place zabaw, boiska i tereny rekreacyjne. Zrealizowano dokładnie 14 takich zadań. Wśród nich: place zabaw przy Wolności, Tarnopolskiej, Mieszka I, „Maja” na Wylotowej, Basztowej, czy boisko wielofunkcyjne na Radzikowie
- Ta kadencja to także przebudowa III etapu promenady – inwestycja w strefie uzdrowiskowej, która domyka prace przy całej promenadzie zapoczątkowany wiele lat temu. Obecnie trwa odbiór tej inwestycji, który powinien zakończyć się w grudniu.

Warto także wspomnieć o najważniejszych inwestycjach oddanych podczas tej kadencji:
- budowa sala gimnastyczna SP nr 5
- nowe przedszkole przy Radomskiej
- rozpoczęta rozbudowa żłobka miejskiego
- biblioteka i świetlica na Ogrodach (niedługo uroczyste otwarcie)
- świetlica i Klub Seniora przy ul. Koszalińskiej
- a także parki, skwery, tereny zielone. Wśród nich: Skwer Pana Tadeusza, Park im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, Park im. Jedności Narodowej.

A o tym czego nie udało się dokonać mówi w naszym materiale wideo prezydent Anna Mieczkowska.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama