Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wanda Przybylska kończy przewodniczenie Radzie Kombatanckiej

We wtorek 29 listopada 2022 roku w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia Zawodowego przy ZSE-H w Kołobrzegu odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze Rady Współpracy Organizacji Kombatanckich i Związku Żołnierzy WP Ziemi Kołobrzeskiej.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze z udziałem starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego, prezydenta miasta Anny Mieczkowskiej i przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich z terenu Powiatu Kołobrzeskiego zwołane zostało w celu przyjęcia sprawozdania z działalności Rady za 2022 rok oraz planu działania na rok kolejny. Rada Współpracy jest organem opiniodawczo-doradczym starosty kołobrzeskiego w sprawach kombatantów, w szczególności dotyczących realizacji zadań w zakresie opieki zdrowotnej i usług opiekuńczych dla kombatantów, organizacji na terenie powiatu obchodów rocznic w celu upamiętniania walki o niepodległość Polski oraz uczczenia pamięci ofiar wojny i okresu powojennego oraz ochrony miejsc pamięci narodowej.
W roku 2022 Rada była organizatorem wielu uroczystości i wydarzeń patriotycznych z udziałem mieszkańców powiatu, w tym: 77. rocznicy Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem, 75. rocznicy powstawania Polskiego Związku Więźniów Politycznych, Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, kolejnej rocznicy mordu w Katyniu, wybuchu II Wojny Światowej, Dnia Weterana oraz Bitwy pod Lenino. W ciągu roku członkowie Rady na bieżąco analizowali sytuacje życiowe kołobrzeskich kombatantów oraz podejmowali inicjatywy wspierające środowiska kombatanckie.

Podczas spotkania dotychczasowa przewodnicząca Wanda Przybylska złożyła rezygnację z pełnienia funkcji i rekomendowała na to stanowisko mjr w st. spocz. Piotra Barańskiego, szefa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr 11 w Kołobrzegu. Rada po przeprowadzeniu głosowania, jednogłośnie wybrała Piotra Barańskiego na przewodniczącego Rady, zaś Wanda Przybylska otrzymała tytuł „Honorowego Przewodniczącego Rady”. Pani Wanda funkcję przewodniczącego pełniła od 11 grudnia 2018 roku. Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski dziękując Radzie za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz krzewienia postaw patriotycznych wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci i młodzieży z terenu powiatu, wręczył na ręce przewodniczącej kosz podarunkowy oraz drobne upominki dla członków Rady. Nowemu przewodniczącemu życzymy powodzenia i owocnej pracy na rzecz środowiska kombatanckiego z powiatu kołobrzeskiego.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama