Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg ma budżet na 2023 rok, ale pytanie, czy dojedzie na nim do końca...

- Przygotowanie budżetu w dobie kryzysu, przy niepewnej sytuacji i trudnym do przewidzenia kolejnym roku, nie było łatwe. Dlatego tym bardziej dziękuję radnym, którzy zagłosowali „za”. To ważne, aby w tak trudnych czasach pracować razem. Dziękuję za wszystkie merytoryczne głosy w dyskusji, oraz wszystkim, którzy wraz ze mną włożyli ogrom pracy, aby powstał ten dokument - mówiła na sesji Rady Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska. Dziś w "Studio Reduta" prezydent mówiła, że jest to budżet przetrwania (zobacz). - Czy czeka nas trudny rok? Wysoka inflacja, wzrost cen energii, sprawiają, że kolejne lata mogą być ciężkie dla wszystkich samorządów. Aby to zobrazować: inflacja dochodzi już do prawie 18%, wzrost cen energii w przypadku Kołobrzegu to 260%, a wzrost stóp procentowych to 6,75 %. Tak naprawdę wzrastają wszystkie media: gaz, paliwa - a to ma realny wpływ na ceny usług – na przykład komunalnych - zwraca uwagę Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta.

Budżetowe wydatki zaplanowane zostały w wysokości 397 milionów złotych, dochody w wysokości 343 milionów. Deficyt wyniesie 54 miliony złotych. Na razie rząd nie ma dodatkowych środków dla samorządu, bo pieniądze z KPO leżą w Brukseli i nic nie wskazuje na to, aby przelano je na konta do Warszawy. Główne inwestycje to budowa parkingu przy ul. Kamiennej, rozbudowa żłobka „Krasnal”, przebudowa targowiska, czy remonty ulic: Spacerowej, Zdrojowej i Jedności Narodowej (na odcinku od Wiosennej do Wylotowej). Taki plan nie powala.

Krytycznie o budżecie mówili radni. Maciej Bejnarowicz, szef Klubu PiS wskazywał, że polityka miasta jest ewidentnie prospołeczna. Ale skrytykował działania inwestycyjne w Kołobrzegu: - My się różnimy w sposobie postrzegania potrzeb i rozwiązywania problemów na przyszłość, a nie na teraz, bo to jest pozorne rozwiązywanie problemów - wskazywał Bejnarowicz i wskazywał, że są to próby udawania realizowania wyborczych obietnic, aby tylko je odhaczyć.

Ostatecznie, radni budżet przyjęli, 13 było za, 7 przeciw.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama