Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2023    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2023    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kalinowski apelował, żeby rady dzielnic zostawić nowemu prezydentowi

Rada Miasta zajęła się dziś projektem uchwały prezydent Anny Mieczkowskiej o powołaniu dzielnic. Plan jest taki, aby w 9 dzielnicach były 5-osobowe zarządy. Nie będą mieć żadnych kompetencji, a to co im zaoferowano, będzie sprowadzać się do fasadowych funkcji rozrywkowych. Szef Klubu "Nowy Kołobrzeg, radny Łukasz Zięba argumentował, choć w tej argumentacji nie posłużył się ani jednym przykładem, że mieszkańcy niezwykle dynamicznie – pewnie tylko przez przypadek zabrakło, że i skutecznie – angażują się w sprawy kołobrzeskich osiedli. Dlatego jego klubu poparł projekt uchwały. Podobnie Kołobrzescy Razem. Opozycja była podzielona, tylko PiS było jednoznacznie przeciwne.

- Na półtora roku przed końcem kadencji nie powinniśmy tego uchwalać. Zostawmy to nowemu prezydentowi i nowej radzie. Nie wiadomo, jakie podejście będzie miał nowy prezydent miasta. Zakładam, że zapewne pani prezydent zostanie posłanką, przeczuwam, dlatego zostawmy to nowemu prezydentowi, bo uchwalimy, zanim cokolwiek stworzymy to skończy się kadencja tej rady i nie wiadomo, czy jednostki pomocnicze cokolwiek pomogą - argumentował radny Jacek Kalinowski. Krytycznie do pomysłu władz miasta podchodził także radny Dariusz Zawadzki: - To będzie fikcja - mówił na sesji.

- Radny Zawadzki przekonał mnie do tego, że utworzenie dzielnic to jest zły pomysł. Nie dostrzegam w tym projekcie niczego, czego rady osiedla, które były wcześniej, miały ponad to. Te zarządy osiedli nic nie będą mogły - argumentował Woźniak. Kamyczek do projektu uchwały dorzucił radny Piotr Rzepka, który także dziękował za to, co powiedział radny Zawadzki i wskazywał, że tak naprawdę radny są przeciw dzielnicom czy radom osiedli. - Nie wszystkim się to zdanie zmieniło, tylko idą wybory i większość musi to przegłosować - mówi radny Rzepka.

Inny pogląd wyraził Bogdan Błaszczyk, który projekt prezydenta poparł. - W części osiedli dorobiliśmy się sporej ilości osób prawdziwie społecznikowskich. Te osoby zostały pozostawione na marginesie same sobie i myślę, że rozczarowane. Podziękowano im tak, że są niepotrzebni i ich praca jest niepotrzebna. Reaktywowanie tych dzielnic jest formą ukłonu dla tych osób i zaproszenie ich do nas do współpracy - wskazywał przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg.

Ostatecznie, za uchwałą głosowało 12 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama