Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

25 września 2023    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2023    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wójt Popiołek "odwiedził" Kołobrzeg...

Z naszych informacji wynika, że w ciągu ostatnich dni, do Kołobrzegu został przewieziony przebywający w areszcie śledczym wójt gminy Kołobrzeg - Włodzimierz Popiołek. Miał trafić do siedziby Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu przy ul. Waryńskiego. Z pytaniami w tej sprawie udaliśmy się do Ryszarda Gąsiorowskiego, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, ale on o niczym nie wiedział, gdyż tutejsza prokuratura nie zajmuje się sprawą aresztowanego. W związku z powyższym, 28 listopada skierowaliśmy pytania do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która prowadzi obecne śledztwo w sprawie przyjęcia przez wójta łapówki. "Czy może pan potwierdzić tę informację oraz udzielić odpowiedzi na pytanie, czego ta wycieczka do naszego nadmorskiego kurortu dotyczyła?" - zapytaliśmy prokuratora Marcina Lorenca. Do dziś jednak odpowiedzi nie dostaliśmy.

W związku z powyższym, w sprawie wizyty wójta w Kołobrzegu zwróciliśmy się z zapytaniem do mecenasa Wiesława Brelińskiego - obrońcy Włodzimierza Popiołka. Ten potwierdził, że owszem, wójta przewieziono do siedziby prokuratury, która przekazała do Szczecina prowadzoną od kilku lat sprawę dotyczącą audytu w gminie Kołobrzeg i możliwości nieprawidłowości w Referacie Promocji i Kultury. O zawiadomieniu organów ścigania w tej sprawie pisaliśmy... w 2019 roku (przeczytaj). Ponieważ teraz wszystkie sprawy dotyczące potencjalnych nieprawidłowości w Urzędzie Gminy bada Prokuratura Regionalna w Szczecinie, sprawdzany jest również ten wątek.

Jak już pisaliśmy, areszt tymczasowy Włodzimierza Popiołka potrwa do 12 grudnia (przeczytaj). Nie wiemy, czy prokuratura wniesie o jego przedłużenie, ale jest to prawdopodobne.

Fot. archiwum

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama