Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Otwarcie wystawy o Wandzie Rutkiewicz: "Wanda w Kadrze"

Od 3.12.2022 r. do 31.01.2023 roku w kompleksie Milenium przy Łopuskiego na 1 piętrze można obejrzeć eksponaty związane z wyprawami, w których brała udział Wanda Rutkiewicz. Była ona przez wiele lat aktywnie związana z Muzeum Sportu. Dla upamiętnienia tej niezwykłej postaci, Muzeum Sportu zorganizowało wystawę czasową, która zagościła w Kołobrzegu pt : „Wanda w kadrze” prezentującą fotografie, filmy, sprzęt wspinaczkowy oraz pamiątki osobiste Wandy. Gośćmi specjalnymi na otwarciu byli : Krystyna Palmowska - pierwsza kobieta, która zdobyła Broad Peak 8051 m. i Rakaposhi (7788 m), trzecia na Nanga Parbat (8125 m oraz Leszek Cichy - jako pierwszy Polak skompletował do 1999 roku Koronę Ziemi. Wspólnie z Krzysztofem Wielickim zdobyli jako pierwsi Mount Everest zimą (8848 m). W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie tej wystawy.

Wideo z otwarcia wystawy.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama