Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowe wyposażenie świetlic i kącików zabaw marszałkowskich szpitali

Pobyt w szpitalu to dla najmłodszych pacjentów zazwyczaj trudny czas. Aby nie kojarzył się on tylko z bólem, w placówkach medycznych podległych samorządowi województwa funkcjonują świetlice oraz kąciki zabaw. Urząd Marszałkowski przeznaczył blisko 50 tys. zł na nowe wyposażenie. Sprzęt będzie służył na oddziałach dziecięcych czterech jednostek. W poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku, marszałek Olgierd Geblewicz przekazał zestaw upominków Szpitalowi „Zdroje”. We wtorek, 6 grudnia, wicemarszałek Tomasz Sobieraj wręczył prezenty w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, a członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Do świetlic i kącików dla dzieci zakupiono m.in.: pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, materiały plastyczne oraz telewizory, konsole do gier i radioodtwarzacze.
Świetlice czy kąciki zabaw mają dawać dzieciom chwilę wytchnienia od szpitalnych zabiegów, dlatego zależy nam, aby były dobrze wyposażone. Chcemy, aby miejsca te nie kojarzyły się z trudami leczenia, bólem czy strzykawką. To w nich mali pacjenci, jak i starsze dzieci, mają się bawić, pobyć z rodzicami, pooglądać bajki, pograć, poczytać, spotykać się z rówieśnikami. Wszystko po to, by na ich twarzach, pomimo choroby, zagościł uśmiech – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Nowe wyposażenie znajdzie się w 13 świetlicach i kącikach zabaw. Ze sprzętu skorzystają pacjenci oddziałów dziecięcych 4 marszałkowskich szpitali. To Szpital „Zdroje”, Szpital w Gryficach, Regionalny Szpital w Kołobrzegu oraz Szpital Wojewódzki w Koszalinie.

Placówki medyczne w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu to nie jedyne jednostki, do których trafiły dary.
W kolejnych dniach prezenty dla najmłodszych przekazane będą do Szpitala w Gryficach.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama