Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nie przesłuchano Popiołka przez 3 miesiące, jest decyzja sądu o areszcie

Sąd Rejonowy w Kołobrzegu podjął dziś decyzję w sprawie przedłużenia aresztu dla Włodzimierza Popiołka. Wójt gminy Kołobrzeg został przewieziony ze szczecińskiego aresztu do kołobrzeskiego sądu w środę na posiedzenie aresztowe. Sąd decyzję wydał jednak dzisiaj. Zgodnie z przepisami, areszt tymczasowy powyżej 3 miesięcy leży w domenie sądu według właściwości zamieszkania podejrzanego.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie domagała się przedłużenia aresztu do marca 2023 roku. Argumentowała to tym, że wójt po wyjściu na wolność powróci do Urzędu Gminy Kołobrzeg, a prokurator chce przesłuchać pracowników podległych wójtowi, na których ten może mieć wpływ. Jak powiedział naszemu portalowi sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie, Sąd Rejonowy w Kołobrzegu uznał za właściwe przedłużenie aresztu o miesiąc, czyli do 11 stycznia 2023 roku. Orzeczenie to nie jest prawomocne.

- Dziś sąd rzucił prokuraturze koło ratunkowe w całej sprawie, tylko dlatego, że prokurator we wniosku rzutem na taśmę wskazuje potrzebę przesłuchania ponad 20 pracowników Urzędu Gminy Kołobrzeg - mówi mecenas Wiesław Breliński, obrońca wójta. - Sąd nie zgodził się na 3 miesiące aresztu, zgodził się na miesiąc i tyle będzie miała czasu prokuratura na przeprowadzenie przesłuchania - dodaje adwokat. Jak mówi naszemu portalowi, absurdalne jest, że wójt Popiołek przebywa w areszcie, a prokuratura przesłuchała tylko dwóch świadków urzędowych, nie przesłuchując nawet samego wójta, a dopiero gdy kończy się areszt, to wówczas przed sądem prokurator twierdzi, że on ma do przesłuchania świadków i potrzebuje na to 3 miesiące. - To kuriozalne - wskazuje Breliński i pyta, co prokuratura zrobiła przez 90 dni, gdy przesłuchanie pracowników Urzędu Gminy Kołobrzeg zajęłoby może tydzień, biorąc pod uwagę, że mają jakąkolwiek wiedzę na tematy prokuraturę interesujące. Obrona zamierza złożyć zażalenie na areszt. Zapewne zrobi to także prokuratura.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama