Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto pokazuje plusy, w gminie Kołobrzeg dezinformacja

Na powierzchniach zarządzanych przez Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pojawiły się banery pokazujące plusy z przyłączenia Korzyścienka do gminy Miasto Kołobrzeg. Taki baner pojawił się na ścianie budynku przy Urzędzie Gminy Kołobrzeg przy ul. Trzebiatowskiej oraz przy ul. Jerzego przy Rondzie Solidarności. Władze Kołobrzegu wskazują przede wszystkim, że miasto chce przyłączyć tereny, które w 80% są własnością jego spółek, aby mieć na nie lepszy wpływ w zakresie inwestycji i planów rozwojowych.

Tymczasem 7 grudnia w Budzistowie odbyło się zebranie z inicjatywy sołtysa Budzistowa. Na portalu społecznościowym czytamy: "Temat spotkania gorący: Przyłączenie niektórych sołectw Gminy Kołobrzeg w tym Budzistowa do Miasta Kołobrzeg". Biuro Prezydenta Kołobrzegu zdementowało tę nieprawdziwą informację: "Proszę nie wprowadzać mieszkańców Gminy Kołobrzeg w błąd. Uchwała podjęta przez Radę Miasta Kołobrzeg dotyczy połączenia Kołobrzegu tylko z osadą Korzyścienko w sołectwie Korzystno".

Czekaliśmy na relację ze spotkania na oficjalnej stronie gminy, gdyż uczestniczyła w nim zastępca wójta Katarzyna Janicka-Golonka. Nie wiemy więc, jak gmina odnosi się do nieprawdziwych informacji kolportowanych przez przedstawicieli szczebla sołeckiego. Warto też wskazać, że prezydent Kołobrzegu jednoznacznie określiła, że w tej kadencji więcej działań związanych z gminą Kołobrzeg nie będzie. Radni gminy Kołobrzeg i tak oceniają je negatywnie, a jak mówił radny Tomasz Czechowicz, przyłączenie Korzyścienka do Kołobrzegu nie jest korzystne dla mieszkańców gminy (zobacz). Tyle, że teraz, zamiast przekazywania prawdziwych informacji, jak widać, kolportowane są działania o zabarwienie "fake newsowym". Więcej na ten temat na naszym portalu już w przyszłym tygodniu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama