Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Hybryda w malowaniu festiwalu Pol’and’Rock w Kołobrzegu

O szynobusach zwanych hybrydami pisaliśmy już na naszym portalu wielokrotnie. Kursują one na trasach zelektryfikowanych, a także obsługiwanych przez trakcję spalinową, w tym m.in. na trasie Szczecin Główny - Koszalin. Dziś, kolejna hybryda dotarła do Kołobrzegu, ale tym razem nietypowa. Szynobus ruszył z dworca Szczecin Główny. Symboliczny sygnał do odjazdu dali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Jerzy Owsiak – dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz słynny zawiadowca Roman Polański, który co roku rozpoczyna Pol’and’Rock. Po godzinie 17.30 pociąg wjechał na kołobrzeską stację, skąd udał się do Koszalina.

Hybrydowy pociąg z symbolami „Pol’and’Rock” pachnie nowością, a kolejarze już nazwali go „indianinem”. Na kabinie maszynisty wymalowane są kolorowe skrzydła przypominające pióropusz. A na burtach - efektowne orły. Autorem grafiki jest Jerzy Owsiak. Założyciel i prezes fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyjechał do Szczecina, by razem z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem powitać efektowny i nowoczesny pojazd. - Najpiękniejszy festiwal świata gra tutaj i myślę, że tu będzie grał do końca świata i jeden dzień dłużej - zapowiedział dyrygent WOŚP. - Przepiękny orzeł na pociągu tymi kolorami mówi, że potrafimy się cudownie bawić, że potrafimy być razem. A już niedługo będziemy razem podczas kolejnego, 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił Jerzy Owsiak.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama