Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Pendolino znowu z problemami. Tym razem zamarzło?

Pociąg EIP 8300 relacji Kołobrzeg - Kraków Główny, prowadzony przez skład ED-250, popularnie nazywany Pendolino, powinien ruszyć o godz. 6.15. Ale dziś tak się nie stało. O sprawie poinformował nas nasz czytelnik, który do Krakowa Głównego wybrał się nieco późniejszym pociągiem. O godz. 8.30 ze stacji Kołobrzeg wyruszył planowo IC 82104 "Zamoyski". "Witam o mroźnym poranku. Pendolino stoi na peronie. I prawdopodobnie zamarzło... Kraków o 8.30 właśnie wyruszył o czasie" - napisał o godz. 8.34 nasz czytelnik, którego pozdrawiamy w podróży. To kolejny problem ze sztandarowym ekspresem z Kołobrzegu do stolicy Małopolski przez Warszawę. Pisaliśmy o tym w piątek (przeczytaj).

Nie mamy możliwości sprawdzenia, jaką awarię miał skład Pendolino. Wszystko wskazuje na to, że EIP 8300 już wyruszył z Kołobrzegu. "Portal Pasażera" wskazuje, że ma 85-minutowe opóźnienie. W Krakowie Głównym ma być z 56-minutowym opóźnieniem. Dziś jest niedziela i jeśli nie będzie niespodziewanych sytuacji, takie nadrobienie czasu jest możliwe. Natomiast "Zamoyski" planowo pojawi się w Krakowie o godz. 17.56.

AKTUALIZACJA
Okazuje się, że Pendolino z Kołobrzegu w ogóle nie odjechało. Nadal stoi na stacji przy peronie pierwszym, z opuszczonymi pantografami. "Portal pasażera" informuje, że doszło do awarii taboru: "Na odcinku do stacji Warszawa Wschodnia pociąg został odwołany. Wprowadzono komunikację zastępczą".

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama