Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ile miasto dopłaci do lodowiska? Banasiak broni decyzji [wideo]

Po południu odbyło się posiedzenie Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta. Podczas spotkania, radni dyskutowali z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na temat inwestycji w tej jednostce miejskiej, a także funkcjonowaniu lodowiska. Radny Jacek Kalinowski przypomniał, że władze miasta miały nie uruchamiać lodowiska, bo to ze względu na zużycie energii i kryzys energetyczny bardzo duży wydatek, który się nie zwróci. W przyszłym roku koszt lodowiska to ok. 800 tys. zł. Dyrektor Jacek Banasiak bronił tego wydatku, wskazując, że o wiele ważniejszy jest efekt społeczny, a lodowisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie osób młodych. Przypominał, że wiele osób dzwoniło i krytykował decyzję o braku lodowiska, albo dopytywało się, kiedy wystartuje, bo zawsze po 6 grudnia było już czynne. Pomimo uwag radnego Kalinowskiego, dyrektor nie poddawał się i wskazywał, że lodowisko jest o wiele tańsze, jeśli idzie o koszty, niż stadion, który kosztuje ponad 2 mln zł rocznie. - Nie wszyscy chodzą na piłkę nożną - wskazywał Banasiak.

Oprócz tego, radni dyskutowali na temat inwestycji, które są niezbędne w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Taką inwestycją jest remont dachu nad Halą Milenium. Ale taką inwestycją jest również przyszłość lodowiska, które obecnie jest przestarzałe, zbyt energochłonne, a przede wszystkim niezadaszone. Warto podkreślić, że postulaty zadaszenia tego terenu pojawiają się co jakiś czas i nic z tym się nie dzieje. Temat ten ma powrócić w przyszłym roku. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama