Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Miasto miało wygrać w sądzie, a jest propozycja ugody w sprawie "Ławicy"

Magistrat chciał uzyskać 80 tysięcy złotych za instalację "Ławica", którą zainstalowano nad Parsętą przy ul. Rzecznej. Od początku wiele osób krytykowało tę rzeźbę, która wyglądała fatalnie i z czasem zaczęła się psuć. Warto zauważyć, że miasto nie zdecydowało się na realizację projektu, który wygrał w konkursie, ale na jego adaptację do warunków terenowych. To wpłynęło na zniekształcenie wizji artysty. A potem, gdy dzieło się rozpadało, a miastu nie odpowiadał sposób usuwania "awarii", artyście wypowiedziano umowę. Ten jednak rzeźby nie zabrał, pieniędzy też nie oddał. Sprawa trafiła więc do sądu.

Jak się jednak okazuje, w sądzie miastu chyba najlepiej nie poszło, bo teraz urzędnicy zaproponowali ugodę. "Wypracowana treść ugody pomiędzy miastem, a autorem aktywnej instalacji przestrzennej - "Ławica", została przedłożona do Sądu Okręgowego w Gdańsku. W myśl ugody, autor zobowiązał się do wyeliminowania dotychczas pojawiających się wad dzieła oraz wprowadzenia modyfikacji z zachowaniem pierwotnych funkcji i walorów artystycznych. Prace mają zostać wykonane do 30 kwietnia 2023 roku. Co najważniejsze, ugoda precyzuje, że trzykrotne bezskuteczne usunięcie wad w zmodyfikowanym dziele będzie uprawniało miasto do odstąpienia od umowy (i domagania się zwrotu 80 tysięcy złotych) oraz obowiązku zapłaty kary umownej przez wykonawcę w wysokości 15 tysięcy złotych. Wszelkie naprawy mają być wykonywane w ciągu 21 dni od ich zgłoszenia. Wszelkie przekroczenia terminów będą podstawą do naliczenia kar umownych. Gwarancja na zmodyfikowaną instalację będzie trwać dwa lata od daty odbioru zmodyfikowanego dzieła" - informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama