Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Szpital na sygnale - podsumowanie świąt na izbie, karetki były w ciągłym ruchu

Pełne ręce roboty w te święta mieli zarówno ratownicy z zespołów ratownictwa medycznego jak i lekarze z kołobrzeskiego szpitala. W świątecznym okresie karetki wyjeżdżały 80 razy. Głównie do udarów, duszności, problemów kardiologicznych czy problemów żołądkowo - jelitowych. Jak powiedziała nam rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Paulina Heigel sporo wyjazdów było do ośrodków i hoteli. Odnotowano też jeden wyjazd do wypadku potrącenia 68 - letniej pieszej o którym pisaliśmy w wigilię.

Kołobrzeski szpital przeżył prawdziwe oblężenie przez 2 dni świąt. Całodobowa podstawowa opieka zdrowotna lekarza rodzinnego obsłużyła aż 215 pacjentów. Szpitalna Izba Przyjęć odnotowała 162 wizyty. Jednym z najbardziej oblężonych oddziałów jest obecnie oddział pediatryczny gdzie w święta przyjęto kolejną 6 chorych dzieci.

Do lekarzy zgłaszają się przede wszystkim rodzice z małymi dzieci. Maluchy są bardzo osłabione i mają zazwyczaj katar, kaszel, gorączkę i bóle mięśni. Czasem chorobie towarzyszy także zapalenie oskrzeli. Chorych jest obecnie bardzo dużo - przykładowo w kołobrzeskich szkołach i przedszkolach nawet połowa dzieci jest nieobecnych. Jednocześnie wielu rodziców skarży się, że bardzo trudno jest im się dostać do lekarzy rodzinnych - na wizytę w przychodni muszą czekać nawet kilka dni, co sprawia, że wielu z nich puka do szpitali w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.Co dało się zaobserwować w te święta w szpitalnym POZ.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama