Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Protest wodociągowców w Szczecinie z udziałem przedstawicieli Kołobrzegu

Przed siedzibą Wód Polskich w Szczecinie odbył się dzisiaj protest samorządowców i wodociągowców z naszego województwa. Wśród nich obecna była również prezydent miasta Anna Mieczkowska oraz pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu.

Samorządowcy i pracownicy przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych apelują o przestrzeganie obowiązującego prawa i o zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki na podstawie faktycznie poniesionych kosztów w terminie nie dłuższym niż 45 dni, z uwzględnieniem występujących obecnie zmian i warunków ekonomicznych.

- Przedsiębiorstwa alarmują o zagrożeniu dostaw wody dla mieszkańców oraz oczyszczania ścieków, jak i możliwości utraty płynności finansowej. Na ręce pana dyrektora Wód Polskich w Szczecinie, pana Marka Duklanowskiego złożyliśmy nasz apel. Problemem jest brak możliwości samodzielnego decydowania o stawkach taryfowych za wodę i ścieki przez spółki i przedsiębiorstwa wodociągowe. Ich ostateczna wysokość zależy od decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Koszty spółek wodociągowych lawinowo rosną, między innymi poprzez wzrost cen energii elektrycznej, inflację oraz presje płacowe pracowników. Przyjęcie naszych postulatów to gwarancja niezakłóconych dostaw wody, stabilnej sytuacji pracowników, spółek i przedsiębiorstw – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama