Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Trwa kolejny remont dworca: czy jest on potrzebny?

Trwa remont budynku dworca kolejowego w Kołobrzegu. Obiekt powstał w 1904 roku, obok wcześniejszego gmachu, który zbudowano w 1859 roku wraz z uruchomieniem połączenia z Kołobrzegu do Białogardu. Ta szachulcowa budowla była jednak niewystarczająca i wraz z początkiem XX wieku zbudowano nowy, reprezentacyjny gmach, z kasami kolejowymi i poczekalnią. Budynek przetrwał okres walk o Kołobrzeg i po pewnych modernizacjach (rozbiórka budynku z 1859 roku roku w latach 60-tych XX stulecia), funkcjonuje do dziś. W 2014 roku budynek został wyremontowany i to kapitalnie. Prace zrealizowano wewnątrz i na zewnątrz.

Problem w tym, że prace remontowe nie objęły całego obiektu. To po pierwsze. Po drugie, prace polegały na obudowie istniejącej substancji historycznej styropianem i stworzeniem nowej elewacji. Teraz te elementy są usuwane, a dworzec ma wyglądać tak, jak pierwotnie został zaprojektowany.
reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama