Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jest pozwolenie na budowę obiektu przy plaży w Podczelu

W środę zajęliśmy się tematem projektu zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla Podczela (przeczytaj). Jego celem miało być powstrzymanie zabudowy przy niedaleko zejścia na tamtejszą plażę. Jak się okazuje, zmiana planu nie jest już potrzebna, bo Starostwo Powiatowe wydało na ten teren pozwolenie na budowę.

O sprawę zapytaliśmy rzeczniczkę starosty, Marlenę Wachowską. Otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści: "Uwzględniając zmiany wprowadzone do projektu budowlanego, w dniu 18 listopada 2022 roku wystąpiliśmy do Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z wnioskiem o ponowne uzgodnienie projektu decyzji dla inwestycji przy ulicy Brzeskiej w Kołobrzegu. Dyrektor Urzędu Morskiego, postanowieniem z 9 grudnia 2022 roku, uzgodnił w granicach swojej właściwości i kompetencji przedłożony projekt rozstrzygnięcia. W konsekwencji, 14 grudnia 2022 roku udzieliliśmy pozwolenia na budowę budynku obsługi plaży z usługami gastronomii, handlu i innymi usługami wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działce nr 4/276, obręb 8 przy ul. Brzeskiej w Kołobrzegu w części - od granicy pasa technicznego brzegu morskiego na południe. Jako organ byliśmy zobligowani do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, gdyż spełnione zostały wszystkie warunki określone w ustawie Prawo budowlane" - czytamy w e-mailu z powiatu. Docelowo, projekt zakłada budowę 6 kondygnacji.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama