Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ponad pół miliona złotych dla Zakładu Aktywności Zawodowej

Członkini Zarządu Anna Bańkowska z wizytą w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu. Placówka otrzyma środki z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, które pozwolą jej sfinansować bieżącą działalność. W poniedziałek, 9 stycznia 2023 r. została zawarta umowa.
 
W województwie zachodniopomorskim działa dziesięć Zakładów Aktywności Zawodowej, dając zatrudnienie 708 osobom z niepełnosprawnością. Każda z placówek specjalizuje się w innej dziedzinie, oferując szeroki wachlarz usług. ZAZ z Kołobrzegu, prowadzony przez miejscowe koło PSONI, dostosowuje swoją ofertę do potrzeb miasta, stąd m.in. dział krawiecki, gastronomiczny, pielęgnacji terenów zielonych. Zatrudnia 68 osób, w tym 49 z niepełnosprawnością. 
 
Zakłady Aktywności Zawodowej oprócz zatrudnienia, oferują osobom z niepełnosprawnością rehabilitację społeczną i zawodową. – To bardzo ważna miejsca na mapie Pomorza Zachodniego, w których osoby z niepełnosprawnością korzystają z rehabilitacji – mówi Anna Bańkowska, członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
 
Koszt działania dziesięciu ZAZ-ów w 2023 r. oszacowano na ok. 70 mln zł. Na bieżącą działalność otrzymają ok. 28 mln zł. Na tę kwotę składają się środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będące w dyspozycji marszałka oraz z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego (6 437 985 zł). I właśnie z tego źródła podpisano w poniedziałek umowę. ZAZ w Kołobrzegu 520 tys. zł dofinansowania.
 
Dofinansowanie z budżetu województwa jest uzupełnione też dotacją w wysokości 1 550 000 zł ze środków PFRON w dyspozycji Województwa. Koszt działania placówki w roku 2023 oszacowano na 5,5 mln zł.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama