Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

"Adabar" zmienia się nie do poznania

Obiekt był nieczynny 3 lata. Szklana buda straszyła w centrum miasta przy zabytkowym, neogotyckim ratuszu projektu Karla Friedricha Schienkla. Teraz zmienia się to na lepsze i nie tylko dlatego, że tak twierdzi prezydent miasta. Sprawdziliśmy. Prace mają zakończyć się za kilka tygodni, a my już teraz mogliśmy zajrzeć do historycznego miejsca. Na razie prace w większości zakończył się już w pomieszczeniach neogotyckich. Wielka sala gotycka dalej objęta jest jeszcze pracami. W obiekcie powstała wentylacja, klimatyzacja i ogrzewanie. Są nowe okna. Jest już także gotowe nowe wejście, równoległe do ściany zachodniej ratusza. Swoje wejście posiada zarówno kawiarnia, jak i Muzeum Patria Colbergiensis. Wjazd dla osób niepełnosprawnych możliwy jest za pomocą windy, której szyb przedłużono do podziemi. Koszt inwestycji to niemal 2 mln zł.

Jesteśmy ciekawi, czy wraz z remontem średniowiecznego zabytku obiekt zmieni nazwę na prawidłową i historyczną. Adabara nigdy nie było. W Kołobrzegu żył i w tej ziemi spoczywają przedstawiciele rodu Adebarów.


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama