Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Miasto zlożyło wniosek o pozwolenie na budowę parkingu przy Kamiennej

Zaznaczymy od razu na wstępie, że parking wielopoziomowy przy ul. Kamiennej nie będzie wyglądał tak, jak zaplanowano podczas ogłaszania tej inwestycji i przekazania kwoty 31,5 mln zł przez posła Czesława Hoca (zobacz). Miasto podczas kilku ostatnich miesięcy zmieniło nieco koncepcję, przygotowując wniosek o pozwolenie na budowę. Dziś podpisała go Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta do spraw gospodarczych (przeczytaj). Miasto ma środki finansowe z Polskiego Ładu w wysokości niemal 32 mln zł. W budżecie, w całości, na tę inwestycję zaplanowano 45 mln zł. Teraz projektowi musi przyjrzeć się Wydział Budownictwa Starostwa Powiatowego. Jak mówi Ewa Pełechata, przy tak złożonej inwestycji, zapewne będzie potrzeba wykonania jakichś uzupełnień, bądź złożenia wyjaśnień, natomiast to się zdarza. Miasto liczy jednak, że wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę jeszcze w tym roku będzie można ogłosić przetarg i wybrać wykonawcę tej historycznej dla Kołobrzegu inwestycji, bo budowa parkingu przy ul. Kamiennej to plan niezrealizowany od ponad 30 lat. Jak zaznacza Ewa Pełechata, to niejedyna taka inwestycja, bo prace nad parkingiem wielopoziomowym trwają także w kołobrzeskim porcie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama