Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ukazał się ranking techników i liceów, wśród nich kołobrzeskie placówki

W czwartek 12 stycznia 2023 roku ogłoszono listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce. Ranking Perspektywy 2023 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty.

W tegorocznym rankingu 2023 Kapituła analizowała wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200 działających w kraju) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Techników 2023 technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie, które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi obejmują łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce.

W gronie 500 najlepszych techników w Polsce znalazło się Technikum Zawodowe Nr 2 Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, które uplasowało się na 56. miejscu w Rankingu Głównym Techników 2023. Natomiast w rankingu wojewódzkim technika z naszego powiatu zajęły miejsca: 

3 miejsce - Technikum Zawodowe nr 2 Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, tuż za dwoma technikami ze Szczecina,
10 miejsce - Technikum Transportowe w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
12 miejsce - Technikum Ekonomiczne Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,
30 miejsce - Technikum Zawodowe Nr 1 Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak,
49 miejsce - Technikum Morskie Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.

Warto dodać, że Technikum Transportowe w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu zanotowało awans z miejsca 25. w roku ubiegłym na 10. pozycję i otrzymało Srebrną Tarczę. Technikum Zawodowe nr 2 w Sienkiewiczu wyróżnione zostało Złotą Tarczą, zaś Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich - Srebrną Tarczą. Ranking Techników 2023

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Liceów 2023 licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W rankingu w województwie zachodniopomorskim z naszego powiatu najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, które zajęło 8 miejsce (258. miejsce w kraju). Dla porównania I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w roku 2022 zajęło w rankingu: 9 miejsce w województwie i 289. w kraju. Zatem kołobrzeska szkoła zanotowała awans i otrzymała Srebrną Tarczę. Natomiast na 19. pozycji wśród liceów w naszym województwie sklasyfikowane zostało II Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, które w zeszłym roku było poza najlepszą 50. Jest to zatem duży sukces szkoły, której przyznana została Brązowa Tarcza.

- Bardzo się cieszę, że I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika awansowało o jedną pozycję w rankingu, a Technikum Zawodowe Nr 2 Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza utrzymało swoją zeszłoroczną lokatę w województwie, ale nie sposób nie zauważyć dużego awansu, bo aż o 15 miejsc, Technikum Transportowego w Zespole Szkół Morskich, serdecznie gratuluję. "Kopernik" również poprawił swoją lokatę w ogólnopolskim rankingu o 31. pozycji. Te wyniki przede wszystkim pokazują starania dyrektorów oraz nauczycieli, ich zaangażowanie w dbałość o wysoki poziom kształcenia i ciągłe wzbogacanie oferty edukacyjnej, za co serdecznie im dziękuję. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama