Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Lewica zbiera podpisy pod „rentą wdowią”

W najbliższy piątek w siedzibie Nowej Lewicy na ulicy Granicznej 6 przekazywane będą listy poparcia pod projektem „renty wdowiej” , na miejscu będzie można także złożyć podpis poparcia.

Lewica postanowiła zbierać podpisy pod "Obywatelskim projektem renty wdowiej”. Potrzeba 100 tysięcy podpisów. Do końca lutego w każdy piątek w godzinach 16.00-17.00 w biurze Nowej Lewicy przy ulicy Granicznej 6 dysponujemy listami poparcia oraz zbieramy podpisy, aby złożyć je w parlamencie.   

Obecnie, renta rodzinna w przypadku, gdy umrze jedno ze współmałżonków, to 85 procent wyższego świadczenia. Zgodnie z projektem obywatelskim Lewicy, po śmierci współmałżonka dana osoba będzie mogła zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia. Dziś, osoby pozostające same po śmierci małżonka – są często w dramatycznej sytuacji finansowej.   Według Nowej Lewicy, w obecnym czasie, kiedy dzieci mają często problem ze spłatą kredytów, nie mogą pomagać swoim rodzicom. Inne instytucje także nie mają nic do zaproponowania najbardziej potrzebującym.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama