Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Kołobrzegu mamy problem. Jest nas coraz mniej

Kołobrzeg się wyludnia. Pisaliśmy o tym już 2 stycznia, że w 2022 roku zmarło trzy razy więcej mieszkańców, niż przyszło na świat (zobacz). Wówczas jednak nie wiedzieliśmy, że jest aż tak źle. Według "Rocznika Statystycznego", w 2021 roku w Kołobrzegu mieszkało 45930 mieszkańców. Zapytaliśmy kołobrzeski magistrat, jak naprawdę wygląda liczba mieszkańców na początek 2023 roku. Okazuje się, że w Kołobrzegu jest zameldowanych 40 599 osób. W mieście nad Parsętą na pobyt czasowy żyje 1414 osób. Razem daje to 42 013 osób. Jest to o wiele mniej, niż wielu naszych czytelników mogło się spodziewać. A o demograficznych perypetiach Kołobrzeg już w niedzielnym artykule historycznym.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama