Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Straż Miejska podsumowała rok - szczegóły dotyczące interwencji i mandatów

Straż Miejska w Kołobrzegu podsumowała 2022 rok. Zdaniem strażników był on niezwykle intensywny. Jak wyglądał oczami funkcjonariuszy?  Jak powiedział naszej redakcji komendant Straży Miejskiej w Kołobrzegu Mirosław Kędzierski : Działania Straży Miejskiej składają się nie tylko interwencje, które podejmowane są tam, gdzie łamane jest prawo. Misją funkcjonariuszy jest również niesienie pomocy potrzebującym.

W sprawozdaniu czytamy w nim m.in., że podczas minionych 12 miesięcy operatorzy numeru alarmowego 986 przyjęli blisko  5 870 zgłoszeń. Strażnicy w związku z wykrytymi wykroczeniami interweniowali 6173 razy. Ponad połowa z nich dotyczyła nieprawidłowości w ruchu drogowym. Sporo interwencji dokonano również w związku z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, ochroną środowiska oraz ochroną zwierząt. W trakcie interwencji: pouczyli 2460 osób, nałożyli 4986 mandatów karnych, skierowali 66 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu.  Szczegółowe statystyki prezentują się następująco:

Ponad 1128 razy unieruchamiano pojazdy poprzez założenie blokady na koło, 19 razy odholowano pojazdy zaparkowane w miejscu do tego zabronionym i stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym oraz  usunięto 46 wraków pojazdów. Doprowadzono 4 osoby będące pod wpływem alkoholu do miejsca zamieszkania. Ujawniono również 2 przestępstwa i przekazano policji 4 osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa. 43  interwencje przeprowadzono poprzez zabezpieczenie miejsca popełnionych przestępstw. Strażnicy 305 razy interweniowali w sprawie rannych lub martwych zwierząt na terenie Kołobrzegu.

156 razy brano udział w zabezpieczaniu imprez masowych, uroczystości religijnych, państwowych, zgromadzeniach. Przeprowadzono 229 razy działania o różnym charakterze, związane z osobami bezdomnymi.
22 razy wzywano Zespoły Ratownictwa Medycznego do osób wymagających opieki medycznej.  8 razy zabezpieczano niewybuchy do czasu przyjazdu saperów, udzielono 364 asyst dla pracowników administracji podczas wykonywanych przez nich czynności. W okresie od lutego gdy wybuchła wojna na Ukrainie, strażnicy pomogli do miejsc zakwaterowania 110 obywatelom Ukrainy, 45 razy przeprowadzono kontrolę weryfikacyjną zakwaterowania obywateli z Ukrainy. Przeprowadzono w 2022 roku 66 kontroli pod kątem spalania odpadów w piecach domowych.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama