Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Pytamy sąd, dlaczego wójt Popiołek nie wychodzi z aresztu

Sąd Okręgowy w Koszalinie utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego w Kołobrzegu, o przedłużeniu o kolejny miesiąc aresztu tymczasowego dla wójta Włodzimierza Popiołka, któremu Prokuratura Regionalna w Szczecinie zarzuca łapówkarstwo. Decyzja zapadła we wtorek, nam jednak dopiero dziś udało się ustalić powody, dla których koszaliński sąd podjął swoją decyzję.

Jak mówi naszemu portalowi sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik prasowy sądu, sędzia który rozpatrywał zażalenie obrony na areszt, sprawdził postępy śledczych w sprawie. Chodzi przede wszystkim o fakt przesłuchania ponad 20 świadków, pracowników Urzędu Gminy Kołobrzeg. Według obrony, prokuratura robi to zbyt wolno i gdyby chciała, przesłuchanie odbyłoby się w miesiąc. Warto tu przypomnieć, że wcześniej sąd przedłużył areszt, dając śledczym 30 dni na dokonanie tego przesłuchania i uznał ten czas za właściwy na zakończenie prowadzonych czynności. Jak mówi sędzia Przykucki, sąd dokonał kontroli przesłuchań i przyjął wyjaśnienia prokuratury, że może je prowadzić tylko osoba znająca materiał dowodowy i zbierające informacje niezbędne w sprawie w określonym zakresie. Oznacza to, że nie można do tego delegować innych dodatkowych osób, choćby przyspieszyli oni postępowanie, bo dla dobra śledztwa ważniejsza jest jego rzetelność. Biorąc pod uwagę tempo przesłuchań, można przypuszczać, że w lutym prokuratura także zwróci się o przedłużenie aresztu dla Włodzimierza Popiołka.

Wójt gminy Kołobrzeg zaprzecza zarzutom, nie przyznaje się do winy i nie współpracuje z prokuraturą. Jego obrońca uważa areszt za niezasadny, dążący do złamania jego klienta, aby wreszcie ze śledczymi współpracował.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama