Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

"Paramedic" po 18 latach działalności doczekał się swojej siedziby

W tym roku mija 18 lat odkąd pomysł zbudowania grupy medycznej zrodził się w głowie Remika Jankowskiego. I tak w roku 2004 powstało Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Paramedic. Początki, jak mówili dziś w rozmowie z naszą redakcją członkowie organizacji, sięgają jeszcze dawnego MOK (Miejskiego Ośrodka Kultury znajdującego się w Ratuszu - dop. redakcji). Wspólna praca przy ówczesnym Interfolku pokazała, że to bardzo dobry pomysł. Lata mijały, przez stowarzyszenie przewijały się kolejne osoby, ale zawsze brakowało miejsca do przeprowadzenia szkoleń, rozmów czy prezentacji. Dopiero za kadencji prezydent Anny Mieczkowskiej w 2022 roku udało się pozyskać od miasta miejsce na biuro. Znajduje się ono na terenie portu rybackiego w jednym z pomieszczeń na 1 piętrze. Dziś odbyło się jego uroczyste otwarcie na którym nie zabrakło gości i małych upominków. Wśród zaproszonych osób znalazły się prezydent Anna Mieczkowska oraz członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska. Oprócz biurek, sprzętu biurowego znajduje się tu również wyjątkowa półka z nagrodami, medalami które przez wiele lat udało się otrzymać, wśród nich Konik Kołobrzeski czy Perła Powiatu.

Jak mówił nam dziś Mateusz Giec i Remik Jankowski, pełnoletność to nie czas spoczywania na laurach, kolejne szkolenia i dalszy rozwój to plan na najbliższe lata. Niedawno została powołana Grupa Ratowniczo - Poszukiwawcza, która ma już kilka udanych poszukiwań zaginionych osób na koncie. - Brakuje nam jakiegoś niedużego pojazdu w którym moglibyśmy zamontować biurko, sprzęt radiowy i zarządzać poszukiwaniami - mówi Remik. Może w niedalekiej przyszłości uda się też pozyskać quada do trudnego zalesionego terenu-  dodają.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama