Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni przeciwko zakazowi palenia papierosów na skwerze

Radni z Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Kołobrzeg, zajęli się głośną petycją dyrektora ZSEH im. E. Gierczak, Joanny Babiak, o wprowadzeniu zakazu palenia na Skwerze Pionierów. Młodzież z tej szkoły, na przerwach chodzi na skwer i pali papierosy. Są na to skargi, ale nic nie można zrobić. Dlaczego? Szkoła początkowo uważała, że na skwerze jest zakaz palenia, ale okazuje się, że ani przepisy prawa miejscowego, ani żadne inne, w takich miejscach palić nie zabraniają. Aby więc zakończyć sprawę, dyrektor szkoły złożyła petycję, aby to miejsce zrobić jako strefę wolną od dymu papierosowego.

Okazało się jednak, że radni tak optymistyczni nie są. Negatywne stanowisko do petycji przedłożyło miasto. Mirosław Kędziorski, komendant Straży Miejskiej, wskazywał, że jest przeciwnikiem tworzenia martwych przepisów. Jego zdaniem wprowadzenie zakazu na skwerze, spowoduje, że młodzież przeniesie się na tereny przy ul. Armii Krajowej. Obok ma też Park 18 Marca. To oczywiście nieco dalej i skraca czas na przysłowiowy "dymek", ale wciąż jest osiągalne dla uczniów. I tak trzeba by wyłączyć z możliwości palenia hektar, a może więcej. Po drugie, ktoś musiałby ten zakaz egzekwować. I na to wskazywali sami radni, zdaniem których, to po prostu tworzenie martwych przepisów. Radna Małgorzata Grotto argumentowała, że zamiast zakazów i kar, trzeba wdrożyć profilaktykę wśród młodzieży. Sprawą zajmą się teraz radni podczas sesji.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama