Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

1 października 2023    |    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
1 października 2023    
    Imieniny: Sława, Dionizy, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Bieńkowski zaniepokojony masztem na starostwie

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu, radny Prawa i Sprawiedliwości, Henryk Bieńkowski, zapytał o budowę masztu na Starostwie Powiatowym. Pytanie to zadawał także w imieniu mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej "Starówka". Sprawa była wielokrotnie opisywana na naszym portalu w związku z brakiem zasięgu telefonii komórkowej w centrum miasta. Pisały o tym także ogólnopolskie media, że Starostwo Powiatowe uratowało Kołobrzeg (przeczytaj).

Z głosu lidera powiatowej opozycji można było jednak wywnioskować, że żadnego ratunku nie było. Henryka Bieńkowskiego interesowało na przykład, czy w tej sprawie były jakieś konsultacje społeczne. - Chcę powiedzieć, że mieszkańcy nie są przeciwni temu, żeby poprawić dostępność do internetu w centrum miasta, natomiast mają poważne wątpliwości co do lokalizacji tego masztu w tym miejscu - mówił radny PiS. Jego zdaniem, budynek starostwa jest niski, a maszt będzie usytuowany na wysokości mieszkań. Według niego, lepszym rozwiązaniem byłoby usytuowanie masztu na którymś z wieżowców. - Proszę zauważyć, że jest to pole elektromagnetyczne, którego oddziaływanie jest do końca niezbadane jeśli chodzi o organizm ludzki i szereg osób ma z tego tytułu poważne wątpliwości - wyrażał swoje zaniepokojenie radny.

Warto zauważyć, że jak do tej pory jest to pierwszy głos w sprawie, który zawiera elementy negatywne, to znaczy, że masz jest źle zlokalizowany. Warto zauważyć, że poprzednie umowy na maszty w centrum wygasły, a właściciele nieruchomości ich nie przedłużyli. Od ubiegłego roku nie można więc bez problemu rozmawiać przez telefon w centrum Kołobrzegu i korzystać z internetu, w tym płacić kartą czy telefonem.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama