Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Płatne parkowanie w 2022 roku: ile zarobiono i ile wystawiono mandatów?

O płatnym parkowaniu piszemy dość często na łamach naszego portalu. Temat ten jest dość kontrowersyjny, a ponadto interesujący naszych czytelników. Dziś będzie nieco statystyk, co pozwala stwierdzić, jak funkcjonowały strefy płatnego parkowania w Kołobrzegu.

W 2022 roku Komunikacja Miejska sprzedała niemal 900 tysięcy biletów parkingowych. To pokazuje, jaka jest dynamika w strefach płatnego parkowania. Te działania przyniosły spółce ponad 4,5 mln zł przychodu. Jeśli idzie o parkingi, kierowcy najchętniej parkują na parkingu przy Hali Milenium, tak wynika ze statystyk.

Kolejna kwestia dotyczy abonamentów. Temat ten wywołuje kontrowersje, zwłaszcza w zakresie tego, że abonamenty na kartę mieszkańca są wykorzystywane przez mieszkańców innych gmin. Wystawiono niemal 6 tysięcy abonamentów za kwotę niemal 0,5 mln zł.

Ostatnie zagadnienie to kary za parkowanie bez wykupionego biletu. Wystawiono łącznie niemal 21 tysięcy wezwań do zapłaty. Daje to łącznie 57 upomnień dziennie i średnio 1710 miesięcznie.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama