Light Snow

-1°C

Kołobrzeg

30 listopada 2023    |    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
30 listopada 2023    
    Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Fatalna sytuacja w Parku Fredry

Park Aleksandra Fredry wokół amfiteatru został wpisany do rejestru zabytków w 1976 roku. Powstał na początku XX wieku. Niestety, próba jego rewitalizacji w XXI wieku na razie nie przyniosła afektu. Powód? Bez osuszenia terenu i wycięcia samosiejek, będzie dochodziło do degradacji parku, co może skończyć się jego skreśleniem z listy zabytków. Nie byłby to pierwszy raz, gdyż tak skończyła się historia Parku 4. Dywizji Wojska Polskiego. Po ubiegłorocznych wiatrach, park usłany jest wiatrołomami i powalonymi egzemplarzami drzew. Jedno przewracające się drzewo niszczy 2 lub 3 kolejne egzemplarze. W parku powstały już pozbawione drzew place.

Miasto problem zna, ale po pierwsze, program prac wymaga zgody konserwatora, a po drugie, kompleksowa rewitalizacja zabytku będzie kosztować. I na ten temat trwają rozmowy. O ich efektach będziemy informować.




reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama