Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uczniowie Zespołu Szkół z Piastowskiej będą się szkolić na promach PŻB

Na początku lutego została podpisana umowa pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu a Polską Żeglugą Bałtycką S.A. o realizację praktyk zawodowych uczniów w zawodzie kucharz.
Uczniowie odbędą w okresie ferii i wakacji dwutygodniowe praktyki zawodowe na statkach czarterowych PŻB S.A. kursujących do Szwecji.

W ramach podjętej współpracy z Ośrodkiem Szkoleniowym „Libra” w Kołobrzegu uczniowie przeszli szkolenia morskie w zakresie zintegrowanego bezpieczeństwa wg. Konwencji STCW (ang. International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers), które jest wymagane od osób pracujących na statkach. Zdobyte certyfikaty ważne będą 5 lat.
Praca na promach będzie atrakcyjną formą praktyk zawodowych organizowanych przez szkołę. Młodzież zdobędzie cenne doświadczenie zawodowe na promach Baltivia, Cracovia, Mazovia, Nova Star, Wawel - kursujących z portów w Gdańsku i Świnoujściu, które pozwoli w przyszłości odnaleźć się uczniom na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama