Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Gdzie warto wybrać się na ferie? Travelist umieścił Kołobrzeg na 1 miejscu

Zakończyła się ankieta, którą wypełniali czytelnicy portalu TRAVELIST. Jak czytamy na stronie magazynu :  Cisza, spokój, białe plaże, mnóstwo zdrowego jodu w powietrzu – a do tego ceny dużo niższe niż w górach. Wiemy, dlaczego warto wyjechać zimą nad morze. Ale jaki kierunek obrać? Chcieliśmy, aby na to pytanie odpowiedzieli nam ci, którzy sami chętnie tam jeżdżą…. i odpowiedzieli. A my na podstawie kilkuset oddanych głosów i wypowiedzi nadesłanych w ramach ogólnopolskiej ankiety stworzyliśmy w tym sezonie pierwszy ranking TOP 10 zimowych miejscówek nad Bałtykiem.

W pierwszej trójce znalazły się : Gdańsk, Świnoujście i na 1 miejscu Kołobrzeg. Jak motywowano ten wybór?

Plaża, morze i więcej nic… Nic bardziej mylnego! Zwycięzca plebiscytu na najlepszą nadmorską miejscowość na ferie to gwarancja atrakcji przez cały rok, w tym więc także i zimą. Przed wiekami – potężna twierdza. W czasach PRL-u – gospodarz festiwali piosenki żołnierskiej. Dziś – największe polskie uzdrowisko i eldorado dla tych, dla których plaża to za mało lub gdy na plażowanie jest trochę za zimno.

To jedno z najstarszych polskich miast kusi plażą, która po kilku latach rewitalizacji stała się prawdziwym rajskim zakątkiem, także dla Kołobrzeskiego Klubu Morsów, który spotyka się i morsuje w każdą środę, piątek i niedzielę na plaży przy MOLO. Kołobrzeg uwodzi także mnogością atrakcji i uzdrowiskowym klimatem. Od niedawna miasto promuje się hasłem „Kołobrzeg. RE:GENERACJA”. I ma to tyle sensu, ile jodu na plaży zimą. Uzdrowisko szczyci się kuracyjnymi tradycjami sięgającymi XIX w., kołobrzeską solanką, obfitymi złożami borowiny, a zimą wysokim stężeniem wielu dobroczynnych minerałów w morskim aerozolu.

Co warto zobaczyć? (jako punkty „must see”) konieczne do odwiedzenia w Kołobrzegu m.in. molo (bezpłatne wejście od listopada do kwietnia!), latarnia morska (w budynku której mieszczą Muzeum Modeli Statków i Muzeum Minerałów), Bazylika Mariacka, Baszta Lontowa i Złota Uliczka z odtworzoną przedwojenną zabudową oraz długi, zlokalizowany między molo a latarnią morską, urokliwy Bulwar Jana Szymańskiego ze słynnym Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem. Co ciekawe, to właśnie Kołobrzeg pochwalić się może najdłuższym deptakiem nadmorskim w całym kraju (którego część o długości 3 km stanowi właśnie nadbałtycka promenada).

Zima nie zamraża możliwości aktywnego wypoczynku, w tym sportów wodnych. Do dyspozycji mieszkańców Kołobrzegu i turystów jest lodowisko Millenium przygotowane Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ciekawostką jest fakt, iż czasem nawet przy niskich temperaturach organizowane są spływy SUP-em po rzece Parsęcie. Morsowanie i supowanie w jednym? Czemu nie. Odkąd dowiedzieliśmy się, że w Kołobrzegu dużą popularnością cieszą blokarty (rodzaj małego jachtu lądowego na kółkach lub – w wersji zimowej – na płozach), nie dziwi nas już nic.

A co czeka w Kołobrzegu na rodziny z dziećmi? Maluchom warto tu zafundować odrobinę żołnierskiej musztry – oczywiście na wesoło. Bogate zbiory Muzeum Oręża Polskiego zainteresują nie tylko fanów „Czterech pancernych i psa”. Po jeszcze więcej wrażeń można się udać do pełnego wspaniałych, morskich stworzeń Oceanarium lub pełnej magii i interaktywnych atrakcji Ukrytej Krainy w pobliżu kołobrzeskiego portu pasażerskiego, a także do Muzeum 6D – Maszoperia, gdzie przy zaangażowaniu wszystkich zmysłów poznamy historię kołobrzeskich maszopów (rybaków) oraz rybackiej wioski, staniemy za sterami kutra i usłyszymy wiele ciekawych legend i opowieści.

Tym z rodziców, którzy cenią sobie zorganizowane formy aktywności dla ich pociech, polecamy przyjrzeć się ofercie warsztatów feryjnych proponowanych przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu (w zeszłym roku pojawiły się tu m.in. warsztaty plastyczne i teatralne, projektowanie gier video i grafiki 2D czy Akademia cyrkowca), a także programowi ,,Zimowisko – Aktywne Ferie z MOSiR”. Warto też mieć na uwadze program imprez kulturalnych organizowanych przez miasto, gdyż inspirujące koncerty, wystawy i spotkania, to coś, czym Kołobrzeg rozpieszcza swoich mieszkańców i gości przez cały rok.

A co nasi czytelnicy sądzą o wyborze Kołobrzegu na najlepsze miejsce na spędzenie ferii?

info: Travellist

foto kolobrzeg.pl

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama