Clear Sky

17°C

Kołobrzeg

31 maja 2023    |    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
31 maja 2023    
    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Prezydent apeluje do premiera o obiniżkę VAT na ciepło do 5%

Rząd od 1 stycznia 2023 podniósł stawkę VAT na ciepło z 5 do 23 procent, co niestety obciąża odbiorców. Niemniej jednak podwyżka podatku VAT miała miejsce także w przypadku prądu, gazu i paliw płynnych, więc w równym stopniu dotyka wszystkich korzystających z energii i paliw energetycznych. Przekonują się o tym mieszkańcy nie tylko Kołobrzegu - na naszym forum od kilku dni nasi czytelnicy informują nas o horrendalnych podwyżkach czynszu, które wzrastają nawet do 2000 zł. Na to nie ma zgody samorządowców.

W tej sprawie w poniedziałek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie wiceprezydent Ewy Pełechatej i prezesa MEC Andrzeja Olichwiruka z zarządcami wspólnot mieszkaniowych i nieruchomości. Specjalne pismo w tej sprawie zostało przygotowane i wysłane do kancelarii premiera. - Sytuacja jest bardzo poważna i niepokojąca i wymaga pilnych zmian systemowych. Dlatego w imieniu mieszkańców Kołobrzegu kieruję apel do Premiera o przywrócenie 5% VAT - czytamy w komentarzu prezydent Anny Mieczkowskiej, która zwraca się również z prośbą do premiera o wydłużenie okresu obowiązywania stawki VAT na energię cieplną na poziomie 5 procent do 31 grudnia 2023 roku.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama