Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

2 czerwca 2023    |    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
2 czerwca 2023    
    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zimą też można zbierać grzyby

Ci co sądzą że grzyby można zbierać tylko jesienią są w bardzo dużym błędzie. Jak się okazuje teraz również rośnie w lasach dużo jadalnych grzybów. Tym bardziej że aktualnie panująca u nas pogoda, czyli wilgoć i brak mrozów, sprzyja ich wegetacji. Zimowym grzybom nie straszny jest ani śnieg, ani mróz, który wstrzymuje tylko ich wzrost, który rusza ponownie zaraz po tym jak temperatura wzrośnie powyżej zera. W tym okresie zbieramy najczęściej grzybów wchodzących w skład tak zwanej „trójcy zimowej” . Są to boczniaki ostrgowate, płomienice zimowe czy tez uszaki bzowe. Tych których mogą zniechęcić do grzybobrania dziwnie brzmiące nazwy być może zachęci to ze wszystkie wymienione wyżej gatunki należą do grzybów hodowlanych i możemy je również kupić w sklepie. Boczniaki to chyba każdy zna uszaki bzowe często widzimy w mieszankach warzywnych na patelnie, gdzie występują pod nazwą grzybków mun. Co do płomienicy zimowej to u nas w sklepach raczej jej nie spotkamy, ale w Azji jest ona bardzo popularna. Oprócz tego w lasach można znaleźć teraz trzesacze zielono żółte i czarki austriackie. Pomimo tego że wielu zimowych grzybiarzy twierdzi że zima nie rosną trujące grzyby to jednak nie jest to do końca prawdą i należy zachować ostrożność podczas grzybobrania.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama