Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Tłusty Czwartek, czyli w tym roku wyjątkowo droga tradycja

Ile kosztuje pączek? To zależy gdzie go kupimy. W Tłusty Czwartek kupujemy pączków sporo, więc i sporo zapłacimy. Tradycyjnie odwiedziliśmy zakład Andrzeja Mielnika przy ul. Lipowej, gdzie od wczoraj trwa praca związana z zaopatrzeniem sklepów na ten wyjątkowy w polskiej tradycji dzień. Jak mówi nam kołobrzeski przedsiębiorca, ceny na rynkach spożywczych rosną z tygodnia na tydzień. Mąka, tłuszcze - to jest wierzchołek góry podwyżek, która każdego miesiąca jest coraz wyższa. Pan Andrzej właśnie dowiedział się, że prąd w jego piekarni ma zdrożeć o kilkaset procent, choć ma zagwarantowaną cenę. - W takich czasach żyjemy - mówi Mielnik, ale jakoś sobie radzi.

W jego cukierniach pączek z marmoladą kosztuje 4,20 zł. Cena miała być jeszcze wyższa, ale z tym przedsiębiorca się wstrzymał. Jak długo, tego nikt nie wie. Taniej jest w dyskontach, ale tam warto przyjrzeć się, z czego dane produkty powstają, bo cena nie bierze się z powietrza. Warto też zwrócić uwagę na masę pączka i jego nadzienie. W Kołobrzegu mamy też cukiernie, tzw. rzemieślnicze. Tam pączki oscylują wokół 8 zł. Pytamy o ten fenomen Andrzeja Mielnika, który odpowiada, że jego zakład też jest rzemieślniczy, pączki wyrabiane są ręcznie, za co nikt nie pobiera dodatkowej opłaty. Dziś jednak o wysokości ceny decyduje tak wiele kosztów, że trudno nad tym i tak zapanować. Ale o tym, gdzie dziś dokonacie zakupów waszych słodkości, a także na co się ostatecznie skusicie, decydujecie wy. Smacznego!

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama