Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Biskup Zieliński: Boli, że małym dzieciom robi się krzywdę

Nowy biskup ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, spotkał się przed mszą i drogą krzyżową w katedrze z dziennikarzami w związku z dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Jak wspomniał, sprawa wykorzystywania dzieci dotyczy także duchowieństwa i zapoznał się ze sprawami, które miały miejsce w historii diecezji. - Mamy świadomość tego, że w naszej diecezji takie przypadki zdarzały się. Wszystkie te sprawy zostały wyjaśnione. Mając tego świadomość, jako Kościół Koszalińsko-Kołobrzeski chcemy przepraszać za to, co zdarzyło się w przeszłości - stwierdził biskup Zbigniew Zieliński i dodał: - Mamy też świadomość dramatycznego rozdarcia współczesnego świata, ponieważ z jednej strony bardzo nas boli to, że małym dzieciom robi się krzywdę, a z drugiej strony żyjemy w rzeczywistości, w której walczy się o prawo do zabijania najbardziej bezbronnych z bezbronnych. Chociaż może wydawałoby się jakąś niegrzecznością zestawianie dzisiaj tych dwóch rzeczy, to jednak trzeba sobie zdać sprawę z tego, że nadużycia seksualne wobec małoletnich, są jakimś punktem niekonsekwencji w całym braku logiki spojrzenia na wartości moralne. Dlatego naszej modlitwie chcemy też nadać charakter prewencyjny. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że żyjemy w cywilizacji, w której z jednej strony bolą nas nadużycia, a z drugiej strony np. łatwy dostęp do różnego rodzaju materiałów, które skłaniają ludzi do tego typu zachowań, wymaga jakiejś szczególnej refleksji. Nadużyć dopuszczają się osoby dorosłe. Jednocześnie pewne materiały są "dla dorosłych" dostępne. Z tego trzeba wyciągać wnioski. Nie ma czegoś takiego, że dorosłym wolno więcej rzeczy złych niż dzieciom. Mechanizm nadużyć seksualnych dorosłych wobec dzieci ma w tym nieuporządkowaniu swoje źródło.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama