Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Popiołek pozostanie na wolności

Dziś w Sądzie Okręgowym w Koszalinie odbyło się posiedzenie, na którym rozpatrywane było zażalenie na decyzję Sądu Rejonowego w Kołobrzegu o nieprzedłużeniu aresztu dla wójta gminy Kołobrzeg. Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która prowadzi głośną sprawę łapówkarską, związaną z realizacją inwestycji w Dźwirzynie przez znaną spółkę związaną z produkcją leków, nie zgodziła się z tym, że areszt wobec wójta nie został przedłużony, co więcej, że Włodzimierz Popiołek przebywa na wolności, bo areszt się wypełnił. Wskazywano na różne aspekty sprawy, które wymagają wyjaśnienia, a według śledczych przebywanie wójta na wolności może temu przeszkadzać. Poza tym, w związku z zarzutami, które on usłyszał, grozi mu wysoka kara.

Jak mówi naszemu portalowi mecenas Wiesław Breliński, sąd nie podzielił zdania prokuratora, uznając, że śledczy mieli wystarczająco czasu, aby zbadać całość sprawy, a obecne uwagi mają charakter domniemań, gdyż zdaniem obrony, brakuje dowodów w sprawie i szukane są inne podstawy do postawienia zarzutów. Chcieliśmy uzyskać komentarz do dzisiejszej prawomocnej decyzji sądu od sędziego rzecznika Sądu Okręgowego w Koszalinie, ale do tej pory nie udało nam się z nim porozmawiać.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama