Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

1 marca rusza Kołobrzeski Rower Miejski

Dziś to jest 1 marca rozpocznie się 7 sezon Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców zostało udostępnionych 125 jednośladów (plus 10 zapasowych) umiejscowionych przy 12 stacjach rowerowych – wciąż dostępne są rowery z fotelikami do przewozu dzieci. Firma, która serwisuje od kilku lat rowery, zamontowała już system i umieściła rowery w stojakach. W tym roku rowery przeszły mały wizualny lifting, na ich bokach zamieszono nowe obowiązujące logo Kołobrzegu.

Samo korzystanie z KRM pozostaje bez zmian, dalej pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Przejażdżka nieprzekraczająca godziny kosztuje 2 zł, druga godzina – 3 zł, a trzecia i każda następna godzina wypożyczenia to 10 zł. Wraz z Kartą Mieszkańca pierwsze 40 jazdy rowerem jest bezpłatne.

Sprawdziliśmy jak wyglądało używanie rowerów w poprzednich latach i tak rekordowym rokiem był 2017 w którym Rowery Miejskie wypożyczano 104 tysiące razy, a w roku 2022 już tylko 48 tysięcy. Zapewne ma na to wpływ ilość hulajnóg elektrycznych, których z roku na rok przybywa.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie. W tym celu można skorzystać z aplikacji Nextbike dla Android lub iOS, strony KolobrzeskiRower.pl lub terminala na stacji rowerowej. Na początku należy wpisać swoje dane, następnie kliknąć w przesłany mailem link aktywacyjny i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy finansowane będą ewentualne opłaty za wypożyczenia. To zarazem minimalny stan konta umożliwiający korzystanie z systemu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama