Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Prace pielęgnacyjne na Rondzie Lipickiego, trawy zostaną wykorzystane

Pracownicy Zieleni Miejskiej w Kołobrzegu przystrzygli trzcinnik, który wkomponował się już w rondo im. Stefana Lipickiego przy Waryńskiego. To już drugi taki zabieg na tym rondzie. Wysoka trawa w tym miejscu ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Uspokajamy, odrośnie z powrotem do czerwca i tak będzie wyglądał jej coroczny cykl. Trzcinnik ostrokwiatowy to kępiasta trawa ozdobna o zwartym pokroju, która tworzy łukowato wygięte, długie, wąskie, lancetowate liście. U podstawowego gatunku są żywozielone, u niektórych odmian dwubarwne. Liście trzcinnika ostrokwiatowego osiągają ok. 70cm wysokości, w czasie kwitnienia nawet do 130-150cm wysokości, a późną jesienią przebarwiają się na słomkowo lub żółto.

W tym roku jest pomysł na zagospodarowanie wyciętej trawy, jak pisze Miejska Ogrodnik : Te suche trawy wykorzystamy do wykonania palm wielkanocnych z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Kołobrzegu i nie tylko. Jeden z kołobrzeskich przedsiębiorców Adam Wysocki wykorzysta trawy do dekoracji stoiska na targach w naszym mieście.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama