Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest nowy patron dla ronda: Maria Skłodowska-Curie

Po wczorajszej publikacji o wniosku Nowej Lewicy, a wcześniej jednej z mieszkanek Kołobrzegu, o nadanie rondu u zbiegu ul. Armii Krajowej i Sybiraków nazwy "Praw Kobiet", swój wniosek do prezydenta miasta zgłosił były radny Cezary Kalinowski, Według niego, najlepszym patronem tego miejsca byłaby Maria Skłodowska-Curie, polski naukowiec i dwukrotny laureat nagrody Nobla. Pośmiertnie została odznaczona Orderem Orła Białego. Magazyn BBC History wskazał ją jako jedną ze stu kobiet, które miały największy wpływ na historię świata. Co warte podkreślenia, w Kołobrzegu do tej pory nie ma nawet ulicy, której ta wybitna postać by patronowała. Nadaniem nazwy zajmie się Zespół ds. nazewnictwa przy prezydencie miasta, a następnie wnioskami zajmą się kołobrzescy radni.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama