Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Przebudowa drogi w Dźwirzynie, prace są już mocno zaawansowane

To jedna z tych inwestycji o której mówiło się głośno od lat. Ale zawsze brakowało środków. Te na szczęście się znalazły wraz z dofinansowaniem z Polskiego Ładu i prace mogły ruszyć. Mowa tu o przebudowie ulicy Wyzwolenia w Dźwirzynie. Centrum Dźwirzyna jest rozkopane, ale jak zapewnia wykonawca w sezonie letnim samochody powinny przejeżdżać bez większych utrudnień. Zakres prac jest dość rozpięty od budowy nowych chodników po montaż nowych lamp oświetleniowych, przebudowa kanalizacji czy budowa nowych miejsc postojowych. Droga będzie nieco wyższa niż ta poprzednia, niektóre płyty zostały zdemontowane, w ich miejsce zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi. Od Senatora wprowadzona jest też nowa organizacja ruchu, ograniczona prędkość została do 30 km/h.

Koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych. Na to zadanie powiat pozyskał dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 14.250.000 złotych. Wyremontowane zostanie ponad 2 km drogi od Hotelu Cristal Spa do Hotelu Senator, czyli "od asfaltu do asfaltu".

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama