Clear Sky

17°C

Kołobrzeg

31 maja 2023    |    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
31 maja 2023    
    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Ruszył remont Baszty Prochowej

Tak jak zapowiadaliśmy, z początkiem marca rozpoczęły się prace związane z restauracją jedynej pozostałości, nie liczą ruiny Baszty Więziennej, średniowiecznych murów i systemu obronnego Kołobrzegu. Chodzi o Basztę Prochową, odkupioną przez miasto kilka lat temu. Teren wokół zabytku został wygrodzony, a obecnie przystąpiono do prac ziemnych. Przetarg wygrało konsorcjum firm z liderem - WS Sp. z o.o. z Kołobrzegu. Kwota, która została zaproponowana przez wykonawców to niemal 1,1 mln zł. W ramach inwestycji, przeprowadzona zostanie kompleksowa renowacja baszty, w ramach której wykonane zostaną m.in. roboty obejmujące izolację ścian fundamentów, ścian zewnętrznych (elewacja), wymianę stolarki okiennej, wymianę pokrycia dachu, a także badania i prace archeologiczne. 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama