Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Przekazanie sztandaru i Gra Miejska

W Muzeum Oręża Polskiego w oddziale przy ul. ppor. Emilii Gierczak starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i dyrektor muzeum Aleksander Ostasz spotkali się dziś z kombatantami - uczestnikami walk o Kołobrzeg, którym przekazali sztandar 10. Pułku Piechoty z wyhaftowanym szlakiem bojowym jednostki. Sztandar został zawieszony 11 listopada 1944 roku na szczycie Mostu Poniatowskiego w Warszawie, gdzie padł ofiarą niemieckiego ostrzału. Uczestniczył w boju o Kołobrzeg, w uroczystych zaślubinach z morzem, w zdobywaniu Berlina i dotarł nad Łabę.

Z muzeum wystartowała także gra miejska "Szlakiem bohaterów walk o Kołobrzeg - marzec 1945", w której uczestnicy mają do pokonania 10 km, aby odwiedzić 9 punktów związanych z historią naszego miasta.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama