Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dzień Wagarowicza pod lupą kołobrzeskiej policji

Już jutro pierwszy dzień wiosny, a więc zwyczajowy „Dzień Wagarowicza”! W związku z tym Policjanci w trakcie spotkań profilaktycznych w szkołach uświadamiają młodym ludziom jak ważny jest zdrowy rozsądek, przestrzeganie prawa, porządku publicznego oraz zasad współżycia społecznego.

Tradycyjne nadejście wiosny to dla wielu uczniów okazja do celowej i świadomej nieobecności na zajęciach szkolnych. W wielu placówkach oświatowych dyrekcja z nauczycielami na czele wychodzi naprzeciw tradycyjnej „wiosennej absencji”. W czasie lekcji organizują na terenie szkoły lub poza nią różne imprezy, wycieczki czy konkursy, promujące przede wszystkim aktywność fizyczną. Natomiast uczniowie, którzy nie uczestniczą w tych zajęciach przebywają poza szkołą bez żadnej opieki oraz przemieszczają się po mieście z dużym uczuciem anonimowości. Często w tym czasie śmielej sięgają po różnego rodzaju używki, czy środki odurzające oraz zakłócają spokój i porządek publiczny.

Komenda Powiatowa Policji ma to na uwadze i zapowiada wzmożone kontrole miejsc newralgicznych, gdzie najczęściej gromadzą się młodzi ludzie, a także obiekty handlowe pod kątem sprzedaży alkoholu i papierosów osobom nieletnim. Dodatkowo w celu wyeliminowania czy zmniejszenia tego typu zachowań Policjanci przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych z uczniami przestrzegając ich o konsekwencjach takiego działania.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama