Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Poprawiają się warunki w kołobrzeskim schronisku

Kołobrzeskie schronisko dla zwierząt jest ważnym zasobem dla naszej lokalnej społeczności. Zapewnia bezpieczne schronienie potrzebującym zwierzętom, a także miejsce, w którym ludzie mogą adoptować zwierzęta i znaleźć towarzystwo. Jednak, podobnie jak wiele schronisk w całym kraju, stoi przed wieloma wyzwaniami, które mogą utrudniać zapewnienie zwierzętom jak najlepszej opieki. 

Obecnie w naszym lokalnym schronisku dla zwierząt znajduje się około 100 psów oraz kilkanaście kotów. Jak dowiedzieliśmy się w poniedziałek będąc na terenie schroniska, około połowa zwierząt pochodzi z Kołobrzegu, pozostałe są jeszcze nieodebrane z okolicznych gmin. Schronisko było jednak często przepełnione, a zwierzęta żyły w ciasnych i stresujących warunkach. Ponadto schronisko ma ograniczone zasoby, a personel i wolontariusze często są wyczerpani i walczą o zapewnienie zwierzętom opieki na takim poziomie, jakiego potrzebują. Obecnie w klatkach znajduje się maksymalnie po 4 psy, są też takie, które biegają pojedynczo. Na terenie schroniska wybudowano już 4 nowe domki wybudowane dzięki wsparciu miasta, do których przeprowadzane są psy z dużej hali, słynnego już blaszaka. W takim domku schronienie również znajduje około 4 piesków.

Jak możemy pomóc schronisku?  Można zacząć od zwiększanie świadomości i edukacji w naszej społeczności na temat znaczenia adopcji zwierząt ze schronisk zamiast kupowania ich w sklepach zoologicznych lub u hodowców. Może to pomóc zmniejszyć liczbę zwierząt w schroniskach i ułatwić zapewnienie niezbędnych zasobów i opieki tym, które pozostają. Dodatkowo zbiórka pieniędzy na przykład przekazanie 1,5 % z podatku może pomóc w zapewnieniu schronisku niezbędnych środków na zakup żywności, zapasów i opieki medycznej dla zwierząt.

Wszyscy czekamy również na dalsze informacje w sprawie budowy nowego schroniska i zmiany warunków dla tych zwierząt.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama