Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

2 czerwca 2023    |    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
2 czerwca 2023    
    Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W Kołobrzegu zorganizują zgromadzenie o nazwie "Razem przy św. Janie Pawle II "

Poseł na Sejm RP Czesław Hoc wraz z organizacjami katolickimi i patriotycznymi zaprasza 2 kwietnia br. na zgromadzenie pod nazwą "Razem przy św. Janie Pawle II", podczas którego, w formie religijno - artystycznej zostanie publicznie zaprezentowane stanowisko wobec ataków podważających autorytet św. Jana Pawła II.

Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 20.45 na dziedzińcu ratusza miejskiego i potrwa do 21.20. Program obejmuje wystąpienie posła na Sejm RP Czesława Hoca oraz przedstawicieli innych stowarzyszeń (m.in. Akcja Katolicka, Katolicka Inicjatywa Kulturalna, Kołobrzeski Klub "Gazety Polskiej", Stowarzyszenie Tradycji Katolickiej im. św. Karola Boromeusza, Komisja Międzyzakładowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" czy Stowarzyszenie Przywracania Pamięci – Kołobrzeg 80) oraz recytację wierszy. Całość zakończy Apel Jasnogórski, po odśpiewaniu którego uczestnicy przejdą pod Tablicę upamiętniającą wizytę kardynała Karola Wojtyły w Kołobrzegu, znajdującą się na murze bocznym bazyliki mariackiej. W tym miejscu, zapalając świece i oddając się modlitewnej zadumie, uczcimy 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Tę część Zgromadzenia poprowadzą członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii pw. WNMP.

Prosimy o zabranie ze sobą świeć lub zniczy a także flag papieskich i narodowych. W ten sposób Kołobrzeg dołącza się do ogólnopolskiej akcji organizowanej w ramach I Marszu Papieskiego w Warszawie i w wielu innych miastach Polski, by jako wspólnota wiernych podziękować za św. Jana Pawła II.
"Razem przy św. Janie Pawle II"

Pokażmy w naszym Kołobrzegu, że Święty Jan Paweł II jest właśnie tym człowiekiem, tym symbolem, tym naszym wspólnym dobrem, wokół którego potrafimy się zebrać, zjednoczyć, niezależnie od dzielących nas w innych tematach różnic. - piszą organizatorzy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama